Blog

První coursing

21.04.2014 23:34

tak jsme konečně s Bajkou zkusili trochu jiné sprintování za kůží- coursing. A bylo to super! :-) O víkendu se pořádal trénink v Heřmanovicích a jelikož to máme kousek z chalupy, jeli jsme nejen na čumendu. Zdá se, že by se jí to mohlo líbilo. Běžela parádně, 2x 700m z kopce dokopce. Funěla jako lokomotiva, ale šťastná :o)) 

 

galerie zde- https://ibexes.webnode.cz/fotogalerie/coursing/#!

Národní výstava psů Ostrava 12.4.2014

12.04.2014 22:37

Dneska se v Ostravě uskutečnila další Národní výstava psů a bylo to hodně zajímavé. Skoro polovina vipetů byla vyřazena rozhodčím kvůli nestandartní výšce. Někteří ani nenastoupili. Dá se polemizovat, zda to bylo správné nebo špatné rozhodnutí posuzovatele. Na jedné straně stojí zastánci předepsané výšky psů, na straně druhé jsou chovatelé, kteří to berou jen jako doporučení. Důvod je prostý- chovatelé kryjí velké feny velkými psy, což má za následek nedodržení daného standardu. Takže se můžem dočkat doby, kdy vipet už nebude vipet,ale spiš greyhound. To se pak může projevit na dostizích, kde standartní psi budou mít problémy s vyššími, težšími psy.

 

...ale zpět k výstavě :-) Dnes se podařilo zvitězit jak Bajce tak Ebince. Obě mají 1. místa ve svých kategoriích. Další akce na kterou se chystáme je 1.5. dostihy v Lednici :-)

nedostupnost video souborů

12.09.2013 17:14

bohužel se stalo, že mp4 videa nejsou dostupná ze Skydrive. Pracujeme na jiném způsobu, jak sdílet videa na tomto webu.

Národní výstava psů všech plemen, Ostrava 13.4.2013

14.04.2013 18:55

Včerejší den byl nejen pro naše holky velmi úspěšný, ikdyž to zpočátku tak nevypadalo. Celkem bylo přihlášeno 24 vipetů. Před námi bylo celkem 6 italských chrtíků, po jednom Azavakovi, Sloughi a dva Polští chrti. 

Na výstavě jsme se potkali s kamarádkou Janou Matýskovou z Krnova, která vlastní 18ti měsíčního vipeta Walkera z Hedvábí. Pomohla jsem s vystavením a po  prezentaci se nám podařilo obsadit vynikající první místo s hodnocením V1 CAC.  Jana tomu nemohla vůbec uvěřit, ale Walki si to zasloužil- je to krásný mladý pes, o kterém ještě uslyšíme! :o)

 

Naše 3,5letá Bajka ( Bagheera Ibexes) přišla na řadu o něco později. Moc jsme nevěřili v její vítězství, protože se jí do toho moc nechtělo. Všude bylo plno lidí, různych psů a štěkot. Necítila se ve své kůži. Při vystavování sebou škubala a krčila se. Ale i přesto všechno nakonec získala neočekávané hodnocení Výborna 1,CAC! :-) 

 

Naše krásná a elegantní Ebi ( Abigail Ibexes), 9,5 letá fenečka získala V1,BOV- nejlepší veterán. Na svůj věk je ve velmi skvělé kondici a rozhodčí se velmi dlouho rozhodoval o titul BOB,který ale bohužel nezískala. konkurence byla velká.

První zpráva

02.01.2013 21:29

Dnes byl spuštěn náš nový blog. Prosím sledujte jej, budeme se snažit přinášet vždy aktuální informace. Číst zprávy tohoto blogu je možné i přes RSS kanál.